Milan Lovrenčič je deloval najprej kot organizator gradnje industrijske cone Moste v Ljubljani, pozneje kot direktor devizne direkcije Kreditne banke Ljubljana. To je bilo obdobje velikega povpraševanja po devizah, zato je leta 1968 predlagal Bayereiche Vereins bank, München, da se ustanovi skupna banka, v katero bi povabili več kot 200.000 naših delavcev – varčevalcev, ki so delali v Nemčiji. Ta predlog iz ideoloških razlogov ni bil sprejet. Zaradi alternativnega razmišljanja in delovanja v primerjavi s samoupravljanjem se je odločil za samostojno intelektualno delo.
Deloval je pri dopolnitvi zakona o obrti, tako da se je lahko registriral tudi za intelektualno delovanje. Kot samostojni intelektualni obrtnik je imel široko mrežo poslovnih partnerjev, od največjih slovenskih izvoznikov pa do mnogih bank po takratni Jugoslaviji, ki so večkrat zašle v težave z dnevno optimalno likvidnostjo. Da bi si zagotovila čim več prilivov deviznih sredstev, so podjetja po njegovem nasvetu financirala gradnjo hotelov, ki so v času poslovanja prodajali devize slovenskim podjetjem. Zaradi neurejenega bančnega sistema, ki je mnogokrat deloval po ideoloških merilih, so podjetja večkrat zašla v nelikviden položaj in si denar izposojala po visokih obrestnih merah. Ker je bilo medpodjetniško kreditiranje prepovedano, bančno pa rigidno, so si pomagali s tako imenovanimi samoupravnimi sporazumi, kar je bil sicer nesmisel. So pa tako reševali aktualne likvidnostne probleme.
Že od leta 1985 je razmišljal, kako bi z uvajanjem vrednostih papirjev te vključili v investicijsko zadolževanje podjetij. Zbiral je stare vrednostne papirje in proučeval tehniko delovanja, poleg skromne teorije o vrednostnih papirjih.
Že nekaj časa deluje skupaj s poslovnimi prijatelji, ki jih zanima sistemsko financiranje stanovanjske gradnje. Ker je ta dejavnost družbeno sprejemljiva in vzbuja prepričanje o varnosti naložbe za gradnjo stanovanj, bi bilo ob določenih sistemskih dopolnitvah ministrstva za finance možno, da bi se Stanovanjski sklad RS samostojno zadolževal na trgu in si zagotovil sistemsko financiranje po ugodni obrestni meri.