Črtomir Remec je bil med letoma 1987 in 2004 zaposlen na Inštitutu za kovinske konstrukcije (IMK) v Ljubljani, kjer je začel kot raziskovalec in nadaljeval kot vodja konstrukcijskega oddelka. Nazadnje je bil daljše obdobje direktor celotnega inštituta. Potrebna vodstvena znanja je pridobival na podiplomskem študiju poslovodenja in organizacije (MBA) na Ekonomsko-poslovni fakulteti v Mariboru in opravil vse izpite. V obdobju 2007–2009 je v okviru nemškega izobraževalnega programa petih korakov uspešno zaključil Proces razvoja vodenja za Trimo, d. d., inženiring in proizvodnja montažnih stavb.
Kot raziskovalec se je večinoma ukvarjal s potresno varnostjo jeklenih konstrukcij, poudarek je bil na obnašanju momentno odpornih priključkov prečk na stebre jeklenih okvirjev. V obdobju vodenja konstrukcijskega oddelka je njegova projektna ekipa uvedla številne sodobne metode za obnovo starih jeklenih cestnih in železniških mostov. Po 20 letih dela na javnem inštitutu se je odločil kariero nadaljevati na področju montažnih stavb v skupini Trimo, kjer je bil strateški cilj razviti revolucionarni sistem fasad z visoko energijsko učinkovitostjo. Leta 2011 je začela obratovati visokotehnološka proizvodna linija, dokončani pa sta bili tudi prvi dve nizkoenergijski stavbi, leta 2013 pa je sledila transparentna steklena izvedba obešene fasade.
Sredi leta 2015, ko je bil ravno prodan prvi večji projekt visoko izolativne steklene fasade v tujino, se je ponudila priložnost, da dolgoletne strokovne in vodstvene izkušnje na področju montažne in energetsko učinkovite gradnje uporabi pri vodenju Stanovanjskega sklada Republike Slovenije, javnega sklada. Kot direktor Stanovanjskega sklada RS, javnega sklada, je vključen tudi v organizacijo Housing Europe.
Vzporedno s poklicnim delom veliko svojega prostega časa namenja javnemu delovanju. Bil je predsednik slovenske Organizacije za jeklene konstrukcije (OJK). Od leta 1997 je bil član upravnega odbora Evropske konvencije za jeklene konstrukcije (ECCS) in v obdobju 2003–2004 tudi njen predsednik. Njegove aktivnosti v inženirskih organizacijah segajo v leto 2000, ko je bil izvoljen za predsednika Inženirske zbornice Slovenije (IZS). V letih 2005–2011 je bil nacionalni član izvršnega odbora Svetovne zveze inženirskih organizacij (WFEO). Je tudi ustanovni član in od leta 2012 predsednik Evropskega sveta inženirskih zbornic (ECEC). Decembra 2015 je bil izvoljen za izvršnega podpredsednika Svetovne zveze inženirskih organizacij (WFEO), in sicer za štiri leta.